املاک ماهدشت | خريد خانه و فروش آپارتمان ماهدشت | دودوتا اتحادیه سراسری تعاونی های تولیدکنندگان فرش دستباف شهری و روستایی ایران | ثبت نام بیمه تکمیلی قالی بافان اعلام جزئیات بیمه قالیبافان/ مبنای محاسبه حداقل دستمزد است - خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهان | Mehr News Agency اتحادیه سراسری تعاونی های تولیدکنندگان فرش دستباف شهری و روستایی ایران | ثبت نام اشخاص حقیقی آغاز مجدد بیمه رانندگان تاکسی - سایت خبری تحلیلی تابناك|اخبار ایران و جهان|TABNAK کارکنان | دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی تربت حیدریه سايت دانشگاه ازاد اسلامى تربت جام نظام حقوقی معلمان از سایر کارکنان آموزش و پرورش جدا می‌شود - ایسنا مرگ رئیس اداره آموزش و پرورش تربت جام با واژگونی خودرویش | رکنا جعبه - کارتون تیتان ها به پیش - قسمت ابر رابین - دوبله فارسی دانلود ویدیو تیتان ها این قسمت بلک فایر(خواهر استار فایر) دانلود ویدیو دوبله ی من از بلک فایر و رابین ^ ^ دانلود تیتان ها به پیش بلک فایر .. استار فایر موسیقی را از زبان پرنده های فلزی بشنوید موسیقی را از زبان پرنده های فلزی بشنوید حکمتهای نهفته در آفرینش پرنده - شگفتی‌های آفرینش از زبان امام صادق(ع): توحید مفضل استقبال مردمی اجرای نمایش تار شیشه‌ای را تمدید کرد/ روایتی از زبان عنكبوت و پرنده - خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهان | Mehr News Agency «گلستان سرزمین من» به نیمه رسید/ داستان‌هایی از زبان پرنده‌ها - خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهان | Mehr News Agency یک روبات که مانند یک پرنده پرواز می کند | TED Talk تاکسی های پرنده کشور امارات +عکس،ویدئو - Sputnik Iran مجموعه کتاب های گام به گام - مدرسه شطرنج اندیشه دانلود پی دی اف کلاغ سپید pdf | جدید دانلود آموزش زبان انگلیسی (گام به گام) | بیاموز

نشانه های اعتماد به نفس پایین و راهکارهای مبارزه با آن!

آیا تا به حال فردی را دیده اید که جمله ای را به زبان بیاورد و بلافاصله بارها بابت گفتن آن عذرخواهی کند؟ چنین افرادی بدون شک دچار کمبود اعتماد به نفس هستند. بعضی از جملاتی که به زبان می آورید درجه اعتماد به نفس تان را نشان می دهند. بعضی افراد باورشان این است که هر مشکل
تاریخ انتشار: سه شنبه، ٢١ شهریور ٩۶

آیا تا به حال فردی را دیده اید که جمله ای را به زبان بیاورد و بلافاصله بارها بابت گفتن آن عذرخواهی کند؟ چنین افرادی بدون شک دچار کمبود اعتماد به نفس هستند. بعضی از جملاتی که به زبان می آورید درجه اعتماد به نفس تان را نشان می دهند. بعضی افراد باورشان این است که هر مشکل و اشتباهی که پیش بیاید مقصر آن ها هستند و باید عذرخواهی کنند. در مطلب زیر به ذکر نشانه های اعتماد به نفس پایین و راه های مقابله با آن پرداخته ایم. در ادامه بیشتر بخوانید:

بعضی ها در زندگی به موفقیت هایی می رسند اما در جواب تبریک دیگران می گویند: شانس آوردم یا یهویی اتفاق افتاد. آن ها تلاش هایی که برای آن موفقیت کرده اند را فراموش می کنند و ادعا می کنند که تنها شانس باعث این موفقیت شده است. به این وضعیت اعتماد به نفس نامعقول یا نادرست می گویند.

راه حل: اعتراف کنید که عالی هستید و وقتی دیگران تبریک می گویند به جای بهانه آوردن کافی است بگویید: متشکرم.

چه فکری درباره من می کنن

معمولا کسانی که اعتماد به نفس پایینی دارند روی دیدگاه و نظرات دیگران متمرکز می شوند و ناسازگاری ها را نمی توانند تحمل کنند. آن ها ترجیح می دهند با انسان های منفی و ناراضی ارتباط برقرار کنند.

راه حل: ابتدا این را درک کنید که همه آدم ها به فکر خودشان هستند و کسی به شما فکر نمی کند. آدم های ناسازگار و متناقض را که دائم نسبت به شما نظر منفی دارند از زندگی خود دور کنید.

دوست دارم چرت بزنم

اعتماد به نفس پایین تنها بازخورد رفتاری ندارد بلکه عوارض جسمی هم دارد. مثل خستگی و خواب آلودگی بی دلیل. این افراد در چنین شرایطی از مشکلات و نگرانی ها دوری می کنند.

راه حل: اگر متوجه چنین مشکلی در خودتان شدید با درمان شناس مشورت کنید تا بتوانید راه حلی برای این خستگی های مفرط پیدا کنید.

جملات ناخوشایند درباره خود

کسانی که اعتماد به نفس پایینی دارند دائم خودشان را مسخره می کنند و هنگامی که درباره خودشان حرف می زنند جملات ناخوشایندی را به کارمی برند. آن ها تصور می کنند که دیگران فقط نقص های شان را می بینند پس بهتر است که خودشان این نقص ها را تمسخر کنند تا دیگران.

راه حل: اگر شما توجه دیگران را به نقص های تان جلب نکنید دیگران هرگز متوجه آن ها نخواهند شد.

شاید درست گفته باشم مطمئن نیستم

جملاتی مثل: شاید، اگه اشتباه نکنم، یه جورایی و… بهانه هایی هستند برای این که شاید چیزی که می گویند اشتباه باشد.

راه حل: جملاتی که به زبان می آورید را کنترل کنید و این را بدانید که همه آدم ها حرف های شان ۱۰۰ درصد درست نیست.

همه اینو میگن

بیشتر مردم اینجوری فکر میکنن، بیشتر مردم چنین چیزی رو میخوان و مواردی از این قبیل نشان می دهد که نمی خواهید عقیده خودتان را به زبان بیاورید.

راه حل: این را بدانید که تنها نظر شخصی شکل گرفته شماست که به شما شخصیت می دهد.

نظرم متفاوت بود اما موافقم

آنها هیچ وقت بحث نمی کنند و همیشه موافق هستند. آن ها افراد آسان گیری نیستند بلکه ترس از اشتباه و شکست دارند.

راه حل: این را درک کنید که غریبه ها هرگز نمی توانند تشخیص دهند که چه چیزی برای شما بهتر است و چه نظری باید داشته باشید.